1970 İstanbul doğumluyum. 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Yunan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nde Lisans eğitimimi, 2002- 2004 yılları arasında İstanbul Bilgi Üniversitesi İşletme MBA programında ise yüksek lisans eğitimimi tamamladım.

hülya gürdamar

Yüksek lisans bitirme tezimde, “ 1475 sayılı İş Kanunu ile 4857 sayılı İş Kanunu arasındaki farklar ve bu farkların İnsan Kaynakları Uygulamalarına Etkileri” üzerine çalıştım.

Alanıma yönelik almış olduğum pek çok mesleki eğitimin yanı sıra 1999 yılında İstanbul Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon ve 2000 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi’nde İnsan Kaynakları Yöneticiliği programlarını tamamladım. Pedagojik formasyon eğitimim sonrasında İlkokul Öğretmenliği hakkına sahip oldum.
1994 yılında profesyonel iş hayatına atıldım. 1996 yılından itibaren ise bugün ki uzmanlık alanım olan İnsan Kaynakları’nda kariyerime başladım.

İş hayatımda telekomünikasyon, ilaç, çimento sanayi, basın, lojistik, gıda, kimya ve kuyumculuk olmak üzere hizmet, üretim ve perakende sektörlerinde görev yapma fırsatı buldum. Bu fırsatlar bana özellikle sektörel anlamda deneyimlerimin çeşitliliğinde büyük fayda sağladı. Telsim, Eczacıbaşı Baxter, Ceta Makine ve Merkez Yayın Holding’te İnsan Kaynaklarının çeşitli pozisyonlarında görev yaptıktan sonra 2005-2011 yılları arasında DHL Global Forwarding, Freight’de İnsan Kaynakları Müdürü olarak çalıştım. Bu tarihten sonra özellikle kurumsallaşma sürecinde olan işletmelerde çeşitli projelerde yer alarak proje bazlı yöneticilik ve danışmanlık yaptım.

Aynı zamanda 2009 yılından itibaren çeşitli üniversitelerde yarı zamanlı akademisyen olarak İşletme MBA programlarında “ İnsan Kaynakları Yönetimi” dersleri vermekteyim.
Ana hatları ile bakıldığında;
– İş Analizi, Görev Tanımları ve Yetkinlikler
– İnsan Kaynakları Planlaması ve İşe Alım
– Eğitim ve Geliştirme
– Performans Yönetimi
– Kariyer Yönetimi
– İş Değerleme
– Ücret Yönetimi- Bordro
– İş Sağlığı ve Güvenliği
– İş Kanunu ve SGK Mevzuatı konuları uzmanlık alanıma giren konular arasında yer almaktadır.

Evli ve iki çocuk annesiyim. Hayatımın merkezinde hep insan oldu. Bu merkezde sadece yetişkinlerin değil çocukların da gelişim ve değişimleri adına hedeflerim vardı. Kendi kişisel gelişimimde uyguladığım ve deneyimlediğim birçok konuda hem yetişkin hem de çocukların dünyalarında fark yaratmak istedim. İstedim ki onlar hızla gelişen dünyada deneme yanılmalarla zaman kaybetmesinler. Kendi yaşadıklarımdan yola çıkarak 2014 yılında çocuklara yönelik bir eğitim merkezi açtım. Merkezimizde, bu süre içerisinde çocukların akademik başarılarının yanı sıra sosyal ve kültürel anlamda da gelişimlerine çalışma arkadaşlarım ile  rehberlik ettik. 2017 yılında tüm hizmetlerimizi ve deneyimlerimizi aynı çatı altında topladık. 7’den 70’e bireysel ve kurumsal çerçevede hizmet verebileceğimiz “ Kişisel ve Mesleki Gelişim Merkezi” adı altındaki çalışmalarımızı her geçen gün geliştirerek sizlerle buluşmaya devam ediyoruz.

Hülya GÜRDAMAR, 2017